Serwis

Demontaż (rozbiórka) nagrobka

Nasz zakład, oprócz tworzenia i stawiania nagrobków kamiennych, zajmuje się również ich demontażem. Z całą dokładnością staramy się, aby nagrobek nie został w żaden sposób uszkodzony, ponieważ materiały łączące elementy są niezwykle trwałe i mocne. Nie ma się jednak czego obawiać, ponieważ nasi kamieniarze mają niezwykłe doświadczenie w każdej pracy związanej z kamieniem. 

Podniesienie nagrobka

Podniesienie nagrobka jest trudnym zadaniem, dlatego warto aby zajęli się tym nasi doświadczeni kamieniarze. Pracę tą wykonujemy z pełnym szacunkiem i odpowiedzialnością. Czasami, aby przywrócić poziom pomnikowi, wystarczy poprawienie płyt, a czasami niezbędny jest jego demontaż oraz ułożenie nowej warstwy gruntu i ponowne złożenie nagrobka.

Pęknięcia oraz zmiany w kamieniu

W przypadku, gdy któryś z elementów okazuje się uszkodzony lub zaczną pojawiać się na nim jakiekolwiek zmiany, można zwrócić się do nas z prośbą o pomoc. Pęknięte elementy staramy się odratować w możliwy sposób lub (jeśli nie da się ich w jakikolwiek sposób użyć ponownie) wymieniamy na nowe. 

Renowacja tablic i nekrologów

Tak jak wszystko inne, nekrolog na tablicy nagrobka może okazać się nieodporny na wszelkie czynniki zewnętrzne. Piaskowany i kuty napis, który później zostaje malowany, może zacząć tracić swoją barwę. Ten, który został poddany złoceniu, może zacząć posiadać ubytki i wytarcia. 

Renowacja powierzchni kamiennych

Z czasem poler, czyli wykończenie płyty kamiennej w taki sposób, aby była gładka i lśniąca, może w wyniku czynników zewnętrznych zacząć matowieć. Jeśli wówczas jest to nieestetyczne i opiekun nagrobka zechce odświeżyć jego wygląd, można zwrócić się do nas w zakresie renowacji powierzchni kamiennych. 

Okolenie kamienne wokół nagrobka

Warunki atmosferyczne jak deszcz, powodują, że poruszanie się i dbanie o czystość wokół nagrobka może stać się uporczywe, przez istniejące błoto, śnieg czy lód. 

W takiej sytuacji warto zastanowić się nad okoleniami kamiennymi. Są to dodatkowe płyty kamienne, które nie zostały zeszlifowane na lśniący poler i używane są do wykonania dodatkowej posadzki wokół nagrobka. Są one matowe, często płomieniowane, a w przypadku naszego zakładu, jednolite lub nacięte na wzór kostki.