Okolenie kamienne wokół nagrobka

Warunki atmosferyczne jak deszcz, powodują, że poruszanie się i dbanie o czystość wokół nagrobka może stać się uporczywe, przez istniejące błoto, śnieg czy lód. 

W takiej sytuacji warto zastanowić się nad okoleniami. Okolenia kamienne to dodatkowe płyty z kamienia, które nie zostały zeszlifowane na lśniący poler i używane są do wykonania dodatkowej posadzki wokół nagrobka. Są one matowe, często płomieniowane, a w przypadku naszego zakładu wykonujemy okolenia jednolite lub okolenia nacięte na wzór kostki.

Renowacja powierzchni kamiennych

Z czasem poler, czyli wykończenie płyty kamiennej w taki sposób, aby była gładka i lśniąca, może w wyniku czynników zewnętrznych zacząć matowieć. Jeśli wówczas jest to nieestetyczne i opiekun nagrobka zechce odświeżyć jego wygląd, można zwrócić się do nas w zakresie renowacji powierzchni kamiennych pomników. 

Zmatowiałe elementy, lub cały nagrobek, jeśli jest taka potrzeba, demontujemy i zabieramy do naszego warsztatu, gdzie następnie powierzchnia elementów zostaje poddana renowacji i odświeżeniu przez ponowne wykonanie polerowania.

Renowacja tablic i nekrologów

Tak jak wszystko inne, nekrolog na tablicy nagrobka może się okazać nieodporny na wszelkie czynniki zewnętrzne. Piaskowany i kuty napis, który później zostaje malowany, może zacząć tracić swoją barwę. Z kolei na złoconym mogą się pojawić ubytki i wytarcia. Zastosowana technika malowania liter na pomniku ma realny wpływ na ich trwałość. Warto o tym wiedzieć już na początkowym etapie przygotowywania tego elementu nagrobka.

Podniesienie nagrobka

Miejsca pamięci są święte. Niestety, warunki atmosferyczne czy upływający czas mogą negatywnie wpływać na kondycję płyt nagrobnych i pomników. 

Demontaż (rozbiórka) nagrobka

Śmierć bliskiej osoby jest bolesnym doświadczeniem zaburzającym dotychczasowy porządek. Zadaniem rodziny zmarłego, pomimo odczuwanego bólu, jest zorganizowanie pochówku. Nie jesteś sam – zrobimy wszystko, aby stworzyć piękny pomnik, który stanie się godnym miejscem pamięci.