Katalog ławek na cmentarz
Lista modeli ławek dostępnych w naszym zakładzie.
Zapraszamy do oglądania i kontaktu

Ławki cmentarne – najważniejsze informacje

Osoby, które mają w planach regularne odwiedziny zmarłego na cmentarzu i chcą spędzić na modlitwie i zadumie nieco więcej czasu, mogą zdecydować się na ławki przygrobowe. Jest to sposób na praktyczne zagospodarowanie terenu znajdującego się przy pomniku. Dzięki takiemu elementowi każda wizyta będzie przebiegać bardziej komfortowo, co ma istotne znaczenie zwłaszcza dla starszych osób. Co warto wiedzieć wybierając ławki na cmentarz? Cena takich produktów jest uzależniona m.in. od materiału wykonania oraz obecności dodatków w postaci oparcia lub schowka. Najtańszym rozwiązaniem są proste modele wykonane ze stali i PCV. Droższe są już ławeczki na cmentarz z drewnianym siedziskiem, wersje z oparciem oraz schowkiem.

Różnorodne ławki na cmentarz

W naszej ofercie można znaleźć zarówno najprostsze egzemplarze z żebrowanym siedziskiem, ławki cmentarne z oparciem oraz ze skrzynią. Wybierając konkretny rodzaj produktu warto kierować się swoimi potrzebami oraz tym ile czasu zazwyczaj spędzamy przy grobie zmarłego. Modele wyposażone w schowek są polecane osobom, które regularnie dbają o grób i chcą, aby ściereczki, gąbki i zmiotki były zawsze pod ręką. Dzięki temu nie trzeba za każdym razem wozić ze sobą wszystkich narzędzi. Wersje bez schowka zajmują dużo mniej miejsca, dlatego mogą okazać się lepszym rozwiązaniem jeśli groby znajdują się bardzo blisko siebie lub tuż obok alejki.

Co jeszcze warto wiedzieć o ławkach cmentarnych?

Warto zastanowić się także nad rodzajem materiału. Ławki plastikowe na cmentarz są bardzo łatwe do utrzymania w czystości, dlatego są polecane, gdy grobem opiekują się zazwyczaj starsze osoby. Drewniane siedziska prezentują się bardziej atrakcyjnie i elegancko, jednak w ich przypadku konieczna jest regularna konserwacja. Obecność oparcia jest opcjonalna, jednak jest ono polecane ze względu na znacznie wyższy komfort użytkowania. W naszej ofercie dostępne są także ławki składane przygrobowe. Po złożeniu zajmują niewiele miejsca, dlatego mogą okazać się jedyną opcją w przypadku mocno ograniczonych przestrzeni.

Montaż ławek cmentarnych

Montaż ławki można wykonać w skuteczny sposób – przy wkopaniu ławki dodajemy cementu. To rozwiązanie sprawdzi się w przypadku mało stabilnego podłoża. Za niewielką opłatą oferujemy usługę montażu ławki na cmentarzu.  Są cmentarze, w których administracja musi wyrazić zgodę na zamontowanie ławki. Dlatego przed jej zakupem we własnym zakresie należy się upewnić, czy można ją umieścić przy pomniku.