Katalog sentencji
Lista projektów sentencji na pomnik do wykonania przez nasz zakład.
Zapraszamy do oglądania i kontaktu

Wzruszające epitafia – krótkie sentencje na pomnik

Jak upamiętnić bliską osobę zmarłą, dodać otuchy rodzinie i tchnąć nadzieję w serca przyjaciół? Warto rozważyć umieszczenie na nagrobku elementu ozdobnego o bardzo osobistym charakterze. Wzruszające epitafia, czyli krótkie sentencje na pomnik, wyrażające uniwersalne wartości, cytaty biblijne lub przysłowia łacińskie, a także ulubione wiersze lub fragmenty piosenek, potrafią zamienić tradycyjny pomnik w wyjątkowy nośnik pamięci i dać świadectwo bezgranicznej miłości.

Wystarczy kilka prostych słów, wypisanych kaligrafią artystyczną, obok imienia, nazwiska i kluczowych dat na zaprojektowanym i wykonanym z rzemieślniczą precyzją kamieniu nagrobnym, aby na chwilę zapomnieć o ogromnym smutku, wspomnieć najpiękniejsze chwile spędzone razem i z nadzieją spojrzeć w przyszłość.

Rodzaje epitafium – piękne wiersze na pomnik

Odnoszące się do filozoficznych lub moralnych prawd, uniwersalne sentencje lub osobiste napisy na pomniku dla męża, żony, mamy, taty oraz dziecka w najtrudniejszych momentach potrafią przynieść upragnione ukojenie. W zakładzie kamieniarskim Rychlik znajdziesz nie tylko gotowe nowoczesne, eleganckie i tradycyjne pomniki, płyty i tablice nagrobne z grawerami, wysublimowane liternictwo i propozycje epitafium, ale przede wszystkim wsparcie doradców, projektantów i rzemieślników, którzy pomogą w godny, wyważony i pełen artyzmu sposób pożegnać zmarłego.

Zdobienia na płycie nagrobnej, w tym piękne wiersze na pomnik, sentencje łacińskie i religijne, błyskotliwe myśli filozoficzne, ulubione cytaty z książek, filmów i piosenek zmarłego możemy wykonać na nagrobku na kilka różnych sposobów, dopasowując kaligrafię idealnie do wybranego pomnika.

Najpiękniejsze epitafia – sentencje na pomnikach

Najpiękniejsze epitafia pisze życie. Sentencje na pomnikach nie zawsze więc muszą mieć poważny charakter. Zdarza się, że najbliżsi chcą zapamiętać pełną charyzmy, odwagi i nietuzinkowego poczucia humoru osobę zmarłą, cytując jej ulubiony żart lub powiedzenie. Z odrobiną dystansu do śmierci podchodzą najczęściej dusze artystyczne, w tym poeci, pisarze, muzycy, graficy i malarze.

Sentencje na nagrobki odzwierciedlają nie tylko najlepsze cechy i wyznawane przez zmarłego wartości, ale również stanowią ważne przesłanie dla tych, którzy pozostali i pamiętają. Wybierz zatem idealne epitafium – przykłady na naszej stronie mogą zainspirować Cię do stworzenia oryginalnej sentencji na pomnik. Tworząc wzruszające epitafia i spersonalizowane płyty nagrobne w zakładzie kamieniarskim Rychlik, z pietyzmem wykonujemy każdą literę, grawer i dodatkowe zdobienia