Katalog ksiąg i serc
Lista projektów ksiąg i serc na pomnik do wykonania przez nasz zakład kamieniarski.
Zapraszamy do oglądania i kontaktu

Księga granitowa na pomnik – ozdobny element nagrobka

Galanteria nagrobkowa w postaci ksiąg lub serc to ciekawa forma ozdoby pomnika. Takie wyroby wyróżniają się eleganckim charakterem, a jednocześnie prostotą, dzięki czemu łatwo dopasować je do praktycznie każdego nagrobka. Serce z granitu na pomnik sprawdzi się nie tylko jako element dekoracyjny. Często umieszcza się na nim tekst, który nie zmieścił się na tablicy. Tego typu dodatki montuje się na nakrywie nagrobka. Można skleić je ze sobą lub połączyć za pomocą specjalnej nóżki. Oba sposoby mocowania chronią przed kradzieżą.

Księga granitowa na pomnik to element, dzięki któremu nagrobek jest jeszcze lepiej spersonalizowany. W naszej ofercie dostępne są dekoracje wykonane z granitu. Dzięki temu nie tylko pięknie łączą się z nagrobkiem, ale jednocześnie są odporne na negatywny wpływ czynników atmosferycznych. Są przy tym bardzo wytrzymałe i zachowują swój pierwotny wygląd na lata.

Elementy dekoracyjne są dostępne w różnych wersjach kolorystycznych, dzięki czemu można dopasować je do odcienia materiału, z którego został wykonany pomnik. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać wersję w innym kolorze, która zapewni ciekawy efekt kontrastu.

Książki granitowe – wzory dostępne w naszej ofercie

W asortymencie dostępne są różne serca i książki granitowe. Wzory różnią się od siebie przede wszystkim wymiarami oraz kształtami. Można zatem bez trudu dopasować dekorację pasującą rozmiarem do pomnika. Serca są dostępne w rozmiarach 28×30 cm oraz 30×40 cm. Ciekawym dodatkiem jest też tabliczka wypisowa, na której często umieszcza się tekst ostatniego pożegnania. Do wyboru jest również książka granitowa na pomnik. Cena produktów jest uzależniona przede wszystkim od ich rozmiaru.

Księgi to wyjątkowo solidne i wytrzymałe ozdoby. Wiele osób decyduje się na takie elementy ze względu na to, że na tablicy nie ma już miejsca na dodatkowe inskrypcje, a w grobie zostały pochowane kolejne osoby. Oferowane przez nas akcesoria wyróżniają się sporą powierzchnią, którą można wykorzystać do umieszczenia najważniejszych informacji o zmarłych. W razie potrzeby chętnie pomożemy dopasować odpowiednią dekorację do pomnika.