Pielęgnacja granitu – czyszczenie i nabłyszczanie

Pielęgnacja granitu może być procesem szybkim i bezproblemowym. Zabezpiecz nagrobek przed zabrudzeniami i mikrouszkodzeniami, wybierając specjalistyczne środki do czyszczenia, usuwania plam i konserwacji kamienia. Regularne mycie, nabłyszczanie granitu płomieniowanego lub polerowanego oraz używanie środków do impregnacji nagrobków, zapewnia ochronę przed promieniowaniem UV, działaniem zmiennych czynników atmosferycznych (grad, mróz, deszcz), przywieraniem błota, kurzu i liści, tłustymi plamami po wosku ze zniczy oraz różnego rodzaju osadami i ptasimi odchodami.

Wybierając preparaty do czyszczenia pomników, zwróć uwagę na to, aby nie zawierały środków jonowych, substancji tłustych oraz żrących, które mogą uszkodzić powierzchnię nagrobka. Sięgnij po sprawdzone, polecane przez zakład kamieniarski Rychlik płyny i pasty do pielęgnacji pomników, zwłaszcza jeśli planujesz odnowić granit płomieniowany. Czyszczenie pomnika z szorstkiego i antypoślizgowego granitu płomieniowanego zacznij od właściwie dobranego płynu do pielęgnacji, który umożliwia szybkie i efektywne usunięcie zabrudzeń, wzmocnienie koloru oraz ochronę powierzchni kamienia przed rozwojem mchów, glonów i grzybów. W przypadku trudnych do usunięcia plam oraz przebarwień, wykorzystaj sprawdzone środki do usuwania zielonych nalotów na pomniku oraz odtłuszczaczy chemicznych.

Jak pielęgnować pomnik z granitu?

Zastanawiasz się, jak pielęgnować pomnik z granitu polerowanego? Do usunięcia niewielkich zabrudzeń z lśniącej i nieskazitelnie gładkiej powierzchni nagrobka stosuj regularnie wodę, płyn do codziennej pielęgnacji kamienia naturalnego oraz delikatną szmatkę. Odpowiednio dobrane związki aktywne w preparatach specjalistycznych do pielęgnacji granitu nie pozostawiają smug, a wypolerowanie powierzchni suchą, miękką ściereczką zapewnia idealne nabłyszczenie. Trudniejsze do usunięcia plamy mogą wymagać użycia nieco silniejszych środków do wywabiania osadów i tłustych nalotów.

Zastanawiasz się, czym nabłyszczyć granit, który z biegiem lat stracił kolor i blask? Zacznij od dokładnego wyczyszczenia powierzchni pomnika za pomocą odpowiedniego preparatu, a następnie nanieś środek do konserwacji kamienia i wypoleruj nagrobek. Możesz wykorzystać również wodę z dodatkiem bezpiecznego dla granitu octu. Profesjonalne, delikatne i niezwykle skuteczne środki do czyszczenia nagrobków sprawiają, że pielęgnacja granitu i nabłyszczanie idą w parze, oszczędzając Twój czas i zasoby.