Katalog lampionów na cmentarz
Lista projektów lampionów granitowych do wykonania przez nasz zakład kamieniarski.
Zapraszamy do oglądania i kontaktu

Lampiony cmentarne – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Dodatki nagrobne w postaci lampionów to sposób na podniesienie estetyki pomnika. Jednocześnie stanowią one znakomitą alternatywę dla zniczy, wyróżniając się przy tym ekologicznym charakterem. Lampion nagrobkowy to całoroczna ozdoba, która dzięki wykonaniu z trwałych i wytrzymałych materiałów nie traci swojego atrakcyjnego wyglądu. Aby podtrzymać tradycję zapalania światła na grobach bliskich, wystarczy regularnie wymieniać wkład z woskiem. Istnieje także możliwość wykorzystania wkładów solarnych oraz LED. Jest to dobry sposób na ograniczenie kosztów oraz zmniejszenie produkcji plastiku.

Nowoczesne lampiony na cmentarz

Znicz kamienny na cmentarz jest odporny na negatywny wpływ czynników atmosferycznych. Nie trzeba również obawiać się, że silny podmuch wiatru strąci go z powierzchni nagrobka lub stanie się łupem złodziei. Regularne czyszczenie oraz konserwacja pozwolą cieszyć się jego atrakcyjnym wyglądem przez długie lata. Takie akcesoria montuje się zarówno na nowych, jak i starszych grobach, dlatego na zakup można pozwolić sobie w dowolnym momencie. Szeroki wybór kolorów i wzorów pozwala na łatwe dopasowanie do wyglądu i charakteru pomnika.

Jakie lampiony nagrobne można znaleźć w naszej ofercie?

W asortymencie znajdują się lampiony granitowe wykonane z najwyższej jakości materiału, który wyróżnia się wytrzymałością, trwałością oraz pięknym wyglądem. Granit jest najlepszym rodzajem kamienia nie tylko do produkcji nagrobków, ale również dodatków nagrobnych. W zależności od preferencji, można zdecydować się na minimalistyczne modele, jak i bardziej ozdobne. W naszej ofercie znajdują się lampiony z kwadratową podstawą, okrągłą oraz owalną. Proponujemy wersje z krzyżem i bez. Zapewniamy również szeroki wybór kolorów, co umożliwia dopasowanie lampionu do wyglądu pomnika. Znicze kamienne granitowe są wykonane z jasnego lub ciemnego kamienia. Sporą część asortymentu stanowi czarny oraz szary granit.

Lampiony posiadają także ozdobne elementy, m.in. w kolorze złotym lub srebrnym, które pięknie kontrastują z ciemnym kamieniem. Proponujemy również modele ze wstawką LED oraz bez wstawki.