Demontaż (rozbiórka) nagrobka

Śmierć bliskiej osoby jest bolesnym doświadczeniem zaburzającym dotychczasowy porządek. Zadaniem rodziny zmarłego, pomimo odczuwanego bólu, jest zorganizowanie pochówku. Nie jesteś sam – zrobimy wszystko, aby stworzyć piękny pomnik, który stanie się godnym miejscem pamięci. 

Przygotowanie miejsca wiecznego spoczynku wymaga kompleksowych działań. Nasz zakład, oprócz tworzenia i stawiania nagrobków kamiennych, zajmuje się również ich demontażem. Rozebranie pomnika odbywa się zgodnie z rygorystycznymi procedurami i zasadami bezpieczeństwa, z zachowaniem szacunku dla zmarłego. 

Kiedy konieczny jest demontaż płyty nagrobnej?

Rozebranie pomnika często jest niezbędne, aby przeprowadzić ceremonię pochówku. Do demontażu płyty nagrobnej najczęściej dochodzi wtedy, kiedy zmarły jest chowany w grobie, w którym spoczywa już jego krewny lub przy wymianie nagrobka na nowy. Nierzadko swoje mogiły przygotowujemy jeszcze za życia. Kiedy nadejdzie czas pochówku, należy zdemontować wcześniej postawiony pomnik, aby po ceremonii ponownie go zamontować. Doskonale wiemy, że prace na cmentarzu muszą być wykonane sprawnie, dlatego elastycznie odpowiadamy na życzenia i potrzeby naszych Klientów. Nasi pracownicy dokładają wszelkich starań, aby współpraca przebiegała w atmosferze życzliwości i szacunku.

Koszty demontażu płyty nagrobnej uzależnione są od kilku czynników, przede wszystkim miejsca spoczynku, wielkości pomnika i dostępności do mogiły. Wycena usługi przygotowywana jest indywidualnie dla każdego Klienta.

Rozebranie pomnika w celu jego renowacji 

Czas odciska piętno na pomnikach. Wraz z upływem lat na kamiennej tablicy mogą pojawiać się uszkodzenia albo przetarcia uniemożliwiające odczytanie napisów. Nasze usługi kierowane są również do osób pragnących odświeżyć pomnik i przywrócić mu dawny blask.

Jak rozebrać pomnik na cmentarzu? Zaufaj profesjonalistom

Demontaż pomnika wymaga doświadczenia, dokładności i dysponowania odpowiednim sprzętem. Aby niezbędne prace zostały przeprowadzone rzetelnie i sprawnie, warto nawiązać współpracę z doświadczonymi kamieniarzami. Z całą dokładnością staramy się, aby nagrobek nie został w żaden sposób uszkodzony, ponieważ materiały łączące elementy są niezwykle trwałe i mocne. Nie ma się jednak czego obawiać, ponieważ nasi kamieniarze mają niezwykłe doświadczenie w każdej pracy związanej z kamieniem.