Pęknięcia oraz zmiany w kamieniu

Nagrobek jest wyrazem szacunku i pamięci o osobie, która odeszła na zawsze. Mamy doświadczenie w naprawianiu pęknięć oraz usuwaniu zmian z kamienia.

Powinnością tych, którzy zostali, jest dbanie o mogiły bliskich. Niestety, upływający czas pozostawia swój ślad na płytach nagrobnych i pomnikach. Warto pamiętać, że w przypadku, gdy któryś z elementów okazuje się uszkodzony lub zaczną pojawiać się na nim jakiekolwiek zmiany, można zwrócić się do nas z prośbą o pomoc. Pęknięte elementy staramy się odratować w możliwy sposób lub (jeśli nie da się ich w jakikolwiek sposób użyć ponownie) wymieniamy na nowe

Zniszczony, pęknięty pomnik: co możemy dla Ciebie zrobić?

Odpryski na kamieniu, przebarwienia na granicie czy marmurze albo pęknięty pomnik nie muszą oznaczać kosztownej wymiany całego elementu na nowy. Nasz zespół tworzą doświadczeni kamieniarze, którzy mogą pochwalić się doskonałym warsztatem technicznym oraz rozwiniętym zmysłem estetycznym. Doskonale wiemy, jak naprawić pęknięty granit, usunąć z niego plamy czy zabezpieczyć go przed czynnikami zewnętrznymi. Napisy na płycie przetarły się albo wymagają uzupełnienia? Zadbamy o to, aby wygrawerowane informacje były czytelne i kompletne. 

Jak usunąć rdzawe plamy na granicie?

Przebarwienia na kamieniu są jednym z najczęściej zgłaszanych nam problemów. Charakterystyczne, rdzawe plamy na granicie są wynikiem naturalnych zjawisk związanych z różnicą temperatur między zewnętrznym otoczeniem a przestrzenią pod płytą. Niekorzystne warunki powodują aktywację związków chemicznych wytrącających się na powierzchni nagrobka pod postacią przebarwień o rdzawym kolorze. Nierzadko przebarwienia lub zmatowienie pojawia się w miejscu, w którym przed długi czas stały znicze lub wazon. Pojawiające się plamy, wykwity lub inne zmiany na powierzchni kamienia staramy się usunąć, znajdując jego wewnętrzną przyczynę. 

Odpryski na kamieniu, plamy, pęknięcia… Kompleksowe usługi kamieniarskie

Nasze usługi obejmują kompleksową renowację kamiennych elementów. Sprawnie usuniemy odpryski na kamieniu i przebarwienia na granicie, odświeżymy grawerunek, naprawimy opadający pomnik czy wymienimy galanterię nagrobkową. Cena usługi zależy od wielu czynników, przede wszystkim zakresu i złożoności prac. Aby poznać kosztorys, należy skontaktować się z naszymi pracownikami. Dołożymy wszelkich starań, aby miejsce pamięci znów prezentowało się nienagannie.