Katalog kulowazony
Lista projektów wazonów cmentarnych w kształcie kuli do wykonania przez nasz zakład kamieniarski.
Zapraszamy do oglądania i kontaktu

Misy na cmentarz – stylowe dekoracje nagrobne

Zastanawiasz się, jak udekorować pomnik na cmentarzu? Wykonane z trwałego, niezwykle eleganckiego i ponadczasowego granitu, misy i donice na cmentarz w kształcie kuli to wyjątkowe akcesoria dekoracyjne, dzięki którym stworzysz stylową oprawę nagrobka. Przymocowana na stałe do płyty nagrobnej, misa kamienna na zamówienie może mieć również kształt oponki, tulipana, kwadratu lub diamentu. Z powodzeniem znajdziesz wiele zastosowań dla misy na cmentarz, tworząc w niej np. mniejsze i większe kompozycje ze sztucznych kwiatów, a także układając lub sadząc rośliny ozdobne.

Oferujemy misy na cmentarz z granitu w różnych rozmiarach i kolorach, osadzone na stopce lub bez nóżki, dostosowane do indywidualnych wymagań i wzornictwa nagrobków. Misa kamienna jest przy tym trwała, odporna na działanie wody, wilgoci, mrozu i brudu. Łatwo więc utrzymać ją w czystości i doskonałym stanie na lata. Granit wyróżnia się również naturalnym pięknem żyłek i nacieków. Niepowtarzalność czyni granitowe misy i donice na cmentarz wyrafinowanym elementem dekoracyjnym nagrobka.

Impregnacja granitu – co to jest?

Proces impregnacji polega na nakładaniu specjalnych substancji na powierzchnię materiałów w celu zabezpieczenia ich przed uszkodzeniami, zabrudzeniami, korozją i innym szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych. Środki do tego stosowane, zwane impregnatami, w znacznym stopniu ograniczają chłonność powierzchni, na którą zostały nałożone oraz zapobiegają przyklejaniu się do niej brudu i kurzu. Dzieje się tak dlatego, że w składzie impregnatów zawarte są substancje hydrofobowe, czyli odpychające wilgoć – a co za tym idzie – uniemożliwiające jej wsiąkanie w powierzchnię kamienia.

Donice na cmentarz – wyjątkowa oprawa grobu

Wykonywane na zamówienie, granitowe misy i donice ca cmentarz, oferowane przez zakład kamieniarski Rychlik, wyróżnia klasyczne i nowoczesne wzornictwo. Naturalny kamień dekoracyjny, szlifowany z rzemieślniczą precyzją na wysoki połysk stanowi gwarancję wysublimowanej dekoracji, podkreślając wyjątkowy charakter miejsca pamięci o bliskiej osobie zmarłej. Wybierz eleganckie połączenie funkcji praktycznej i dekoracyjnej, decydując się na donice na cmentarz, montowane bezpośrednio na płycie nagrobnej.

Donica na cmentarz z granitu jest wytrzymała i odporna na działanie zmiennych warunków atmosferycznych oraz na drobne uszkodzenia mechaniczne, w tym zarysowania, pękanie czy ścieranie. Okrągłe donice na cmentarz pozwalają na tworzenie pięknych, rozłożystych kompozycji kwiatowych. Pasują świetnie do krótkich i dłuższych łodyg, bywają wykorzystywane również do tworzenia oryginalnych stroików. Granit jest materiałem zawsze modnym i niezwykle eleganckim, dzięki czemu raz zamontowana donica na płycie nagrobnej przez wiele lat będzie prezentowała się doskonale.